سقوط رتبه الکسای سایت پیوندها پس از فیلتر تلگرام

/, محمد صدیقی/سقوط رتبه الکسای سایت پیوندها پس از فیلتر تلگرام

سقوط رتبه الکسای سایت پیوندها پس از فیلتر تلگرام

سقوط رتبه الکسای سایت پیوندها پس از فیلتر تلگرامReviewed by محمد صدیقی on Jul 9Rating: 5.0کاهش رتبه الکسای سایت پیوندها پس از فیلترینگ تلگرامپس از فیلتر تلگرام و مسدود شدن آن توسط کمیته فیلترینگ و متعاقب آن استفاده مردم از فیلتر شکن برای وارد شدن به آن که موجب شد دیگر بالاجبار با صفحه سایت پیوندها مواجه نمی شدند، رتبه سایت پیوندها در الکسا به شدت کاهش پیدا کرده است.

رتبه سایت پیوندها پس از فیلترینگ تلگرام سیر نزولی به خود گرفت.

سایت پیوندها همان سایت معروفی است که اگر بخواهید سایتی را که توسط کمیته فیلترینگ غیر مجاز اعلام شده و فیلتر شده است باز کنید خودبخود به آن هدایت می شوید. البته در دو صورت ممکن است با این صفحه مواجه نشوید: حالت اول وقتی است که سایت مذکور از پروتکل SSL استفاده کند و به جای سایت پیوندها معمولا صفحه سفیدی مبنی بر پیدا نشدن سایت مذور نمایش داده می شود و حالت دوم وقتی است که از VPN و یا همان اصطلاح خودمان فیلتر شکن استفاده کنید. هر چند تلاشهای زیادی برای فیلتر کردن فیلتر شکن ها صورت گرفته است ولی عملاً این کار ناشدنی است و جز اختلال و کندی همه جانبه تاکنون تاثیری نداشته است.

سایت الکسا همه سایت های جهان را بر مبنای میزان بازدیدی که از آنها صورت می گیرد رتبه بندی کرده و هر چه عددی که نمایش می دهد کمتر باشد یعنی این سایت دارای بازدید بیشتری بوده و هر چه عددی را که نمایش می دهد بزرگتر باشد یعنی بازدید کمتری دارد، در واقع پر بازدیدترین سایت جهان رتبه ۱ داشته و هر سایتی که عدد بزرگتری داشته باشد یعنی بازدید کننده کمتری هم دارد.

رتبه الکسا سایت پیوندها

سقوط رتبه الکسا و کاهش بازدید سایت پیوندها پس از فیلتر تلگرام ، روشن بودن مدام فیلتر شکن باعث می شود دیگر به پیوندها بر نخوریم.

سقوط رتبه الکسای سایت پیوندها پس از فیلترینگ تلگرام و کاهش شدید بازدید اجباری سایت فیلترینگ که در صورت عدم استفاده از فیلتر شکن پس از هر بار مراجعه به سایت فیلتر شده بالاجبار وارد آن می شویم، تنها یک دلیل دارد و آن هم استفاده مداوم همگان از فیلترشکن و روشن بودن مداوم آن است و این یعنی زنگ خطر برای جامعه ای که قرار بود با فیلتر کردن سایتهای نامتناسب آنها را در امان نگه داریم. در واقع فیلتر تلگرام که باید باعث بیشتر شدن بازدید سایت پیوندها می شد موجب شد رتبه الکسا و بازدید سایت پیوندها سقوط کند.

فیلتر تلگرام توسط کمیته فیلترینگ اگرچه باعث سقوط یکباره رتبه الکسای تلگرام شد ولی این سقوط دیری نپایید و با نصب انواع “پروکسی‌ها” و “وی پی ان‌ها” نتیجه معکوس ایجاد شد: با وجود همین فیلترشکن‌ها که به علت استفاده زیاد تلگرام روشن بودند عملا دسترسی به سایتهایی که تا قبل از فیلترینگ تلگرام، وبگردان را با صفحه سایت پیوندها مواجه می‌کرد میسر شد.

10+
  • avatar

محمد صدیقی هستم. مطالبی که در وب سایت شخصیم قرار میدم یا توسط خودم نوشته شده و یا موارد مورد علاقه و گردآوری شده هستند. مطالب این سایت کاملاً تحت نظر من درج میشن و نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما هم توسط خود من خونده میشن. لطفاً با درج نظرات خودتون زیر هر پست بهم کمک کنید تا محتوای بهتری ایجاد کنم.

توسط |۱۳۹۷-۴-۲۷ ۰۱:۲۲:۰۵ +۰۴:۳۰تیر ۱۸ام, ۱۳۹۷|فناوری, محمد صدیقی|

يك ديدگاه

  1. عابدی ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ در ۱۳:۲۳ - پاسخ دادن

    وقتی بدون فیلترشکن وارد اینترنت نمیشیم قیاقه سایت پیوندها رو هم نمیبینیم
    با تشکر

    7+
    • avatar

ثبت ديدگاه